خانه / چمن مصنوعی / چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره

چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره

چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره

چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره چیست؟ ویزگی های چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره کدام است؟ انواع سیستم های چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره کدام است؟ در این نوشته به بررسی چمن مصنوعی مدل چند منظوره می پردازیم.

از چمن های مصنوعی ورزشی چندمنظوره به منظور پوشش سطح زمین های ورزشی بازی های مختلف نظیر چمن مصنوعی فوتبال،بازی گلف،بازی تنیس چمنی،بازی راگبی،بیس بال،پیست دو و میدانی،پوشش زمین بدمینتون،محوطه انجام ورزش های همگانی،هاکی روی چمن و اسکی روی چمن قابل استفاده و اجرا می باشد.

برای پوشش زمین مینی فوتبال ارتفاع الیاف چمن باید بیشتر از 2.5سانتی متر باشد.در این ارتفاع می توان از انواع کفش ها استفاده کرد.معمولا ارتفاع الیاف چمن بیشتر از 4 سانتی متر است که در این صورت باید از کفش های استوک دار مخصوص و استاندارد استفاده کنیم.در ارتفاع کم تر از 4 سانتی متر بهتر است از کفش های ورزشی تخت استاندارد استفاده کنیم.

در بعضی از ورزش ها برگشت توپ از اهمیت قابل توجهی برخوردار است مانند ورزش تنیس.در پوشش زمین این ورزش ها باید از چمنی با الیاف 1.5 تا 2 سانتی متر استفاده کنیم.اگر ارتفاع الیاف از این مقدار بلندتر باشد برای انجام ورزش بدمینتون و ورزش های همگانی مناسب هستند.

چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره
چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره

ویژگی های چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره

1.سطح زمین بازی در تمام نقاط آن دارای یکنواختی خاصی است.

2.حداقل 10 سال می توان از این نوع چمن استفاده کرد.به عبارت دیگر طول عمر مفید این نوع چمن 10 سال می باشد.

3.به مدت نامحدود می توان از این نوع چمن ها استفاده کرد.

4.از این نوع چمن ها در کلیه موقعیت های جغرافیایی،جوی و اقلیمی می توان استفاده کرد.

5.این نوع چمن ها در همه زمان ها زیبایی و سرسبزی خود را حفظ می کنند.

6.نصب و اجرای به راحتی و آسانی انجام می شود.

7.استفاده از این نوع چمن ها باعث ایجاد صرفه جویی در هزینه نگهداری و البته مهم تر صرفه جویی در مصرف آب برای آبیاری می شود.

8.این نوع چمن ها از استاندارد های کابری و ایمنی برخوردار است.

انواع سیستم های چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره

1.بدون شن

سیستم بدون شن چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره به صورت بافت متراکم و بدون پرکننده تولید می شود.این نوع چمن ها در زمین های ورزشی هاکی،مینی فوتبال،گلف قابل استفاده می شود.

2.شنی

سیستم شنی چمن مصنوعی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که برگشت توپ قابل توجه باشد.در زمین های تنیس،مینی گلف،بیس بال که برگشت توپ مورد نظر است از سیستم شنی استفاده می شود.

3.ترکیب شن و گرانول

این سیستم چمن مصنوعی نزدیک ترین سیستم به چمن طبیعی است که از لحاظ ظاهر و کیفیت عملکرد مورد تایید فدراسیون بین المللی فوتبال می باشد.از این سیستم در بازی های رسمی فوتبال،بیسبال و … استفاده می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران پایا منظر تماس برقرار کنید.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

چمن مصنوعی با ضمانت

چمن مصنوعی با ضمانت

چمن مصنوعی با ضمانت چمن مصنوعی با ضمانت را از پایا منظر بگیرید! پایا منظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *