خانه / چمن مصنوعی / نصب چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی به چه صورتی می باشد؟ راهکارهای آسان نصب چمن مصنوعی چیست؟

نصب چمن مصنوعی وابسته به نوع چمن و مکان قرار گیری چمن مصنوعی می باشد.

زیرسازی

نکته اول در نصب چمن مصنوعی این است که شما بر روی چه سطحی می خواهید کار کنید.زیر سازی به دو دسته کلی تقسیم می شود: زیرسازی سخت و زیرسازی نرم یا غیرسخت

زیرسازی سخت شامل بتون،آسفالت،کاشی،موزائیک و… می باشد.منظور از سطح سخت سطحی است که بتوان چمن مصنوعی را به راحتی روی آن نصب کرد.در این نوع سطوح تنها کار لازم این است که سطح مورد نظر را تمیز کرده و برای نصب آماده کنیم.

در سطوح نرم یا غیر سخت مانند باغچه و… ابتدا باید سطح مورد نظر را از پوشش گیاهی پاک کنیم حتی در صورت لزوم توصیه می گردد از سم های کشنده گیاه استفاده شود.

در مرحله باید شن و ماسه یک دست را به طور یکنواخت در سطح مورد نظر پخش کرد و به صورت کامل آن را بکوبید تا یکنواخت شود.در زیر چمن از لایه 250 گرمی ژئوتکسایل تعبیه کنیم و به دنبال آن چمن را نصب کنیم.

نحوه نصب چمن مصنوعی

برشکاری

ابعاد استاندارد انواع رول های چمن مصنوعی دارای عرض 2متر و طول 15 متر است.بنابراین باید طبق ابعاد مکان مورد نظر برشکاری صورت گیرد تا از اتلاف و مصرف بی مورد چمن مصنوعی جلوگیری شود.

اوورلب

این فرآیند به نزدیک کردن لایه های چمن برای آغاز چسبکاری گفته می شود.پس از برشکاری تکه های مشخص شده چمن باید در خاب هم جهت در کنار یکدیگر قرار گیرند و مرحله چسبکاری آغاز شود. اگر در مرحله برش تعدادی از قطعات دارای لبه های راست نباشند در این مرحله توسط کاتر لبه های اضافی بریده می شود.

چسب زنی

در این مرحله بین دو بخش چمن نواری به عرض 20 سانتی متر قرار می دهیم و نوار را به طور کامل با چسب مورد نظر آغشته کرده و چمن را به آهستگی روی آن قرار می دهیم تا خشک شود.البته باید بی حرکت بماند.

نصب نهایی بر روی زمین

در این مرحله باید گوشه های چمن را با چسب به زمین بچسبانیم.البته هم می توانیم دور چمن یا نقاط مشخصی را بر روی زمین بچسبانیم.

برای دریافت اطلاعات در مورد روش نصب چمن مصنوعی تزئینی در مناطق مسکونی با مشاوران ما تماس برقرار کنید.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی برای حیاط چمن مصنوعی برای حیاط در ماه های اخیر، بعضی از مدارس ایالات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *