خانه / چمن مصنوعی / شستشوی چمن مصنوعی

شستشوی چمن مصنوعی

شستشوی چمن مصنوعی

شستشوی چمن مصنوعی به چه صورت انجام می شود؟

مواد لازم برای شستشوی چمن مصنوعی کدامند؟

آیا در شستشوی چمن مصنوعی باید به نکات خاصی توجه کنیم؟

شستشو و نگهداری چمن مصنوعی

چمن مصنوعی با قابلیت انعطاف بالا در مکان های مختلف با کاربردهای متفاوت قابل استفاده است.مثلا از چمن مصنوعی می توان در تزئین فضای داخلی و خارجی منازل و حتی تزئین باغچه استفاده کرد و با استفاده از چمن مصنوعی تزئینی می توان جلوه خاصی به محیط زندگی بخشید.

به دلیل اینکه چمن مصنوعی فارغ از آبیاری،کوددهی،سمپاشی،وجین و… است،حفظ و نگهداری از آن بسیار مختصر و راحت است.

نکته اصلی در مورد چمن مصنوعی به خصوص چمن مصنوعی فوتبال این است که این نوع چمن ها رنگ نمی دهند و با وجود سوراخ هایی که در زیر چمن قرار دارد مسیر خروج آب هموار است.

نکات لازم برای نگهداری چمن مصنوعی

از نگهداری،حمل و جابه جایی اجسام تیز و برنده بر روی سطح چمن مصنوعی خودداری کنید زیرا باعث پاره شدن برگ ها و سطح زیرین می شود که به دنبال آن زیرسازی و استحکام چمن از هم می پاشد و قطعات چمن از یکدیگر جدا می شوند.

سعی کنید در جاهایی از سطح چمن که تردد افراد زیاد است در فواصل زمانی مختلف سطح را به وسیله شانه های پلاستیکی برس کنید که این کار باعث شادابی نخ های چمن و جلوگیری از گره خوردن چمن می شود.

از جابه جایی وسایل سنگین و سخت بر روی سطح چمن مصنوعی ممانعت کنید.

سعی کنید از تماس مستقیم اجسام بسیار داغ با برگ های چمن ممانعت کنید زیرا باعث سوختگی آن می شود و تغییر شکل می دهد.

همچنین برخورد مستقیم آتش مانند ته سیگار منجر به سوختن و ذوب شدن برگ های چمن مصنوعی می شود و چون در تولید چمن مصنوعی فاکتورهای ایمنی رعایت شده است آتش جا به جا نشده و در همان نقطه خاموش می شود.

باید بدانید که برای شستشوی چمن مصنوعی می توانید از همه مواد موجود در بازار استفاده کرد البته مشروط به اینکه بسیار اسیدی یا قلیایی نباشد.از جوهر نمک،وایتکس به هیچ عنوان استفاده نکنید.

استفاده از این مواد در دراز مدت باعث کدرشدن و مات شدن،عوض شدن رنگ برگ ها و خوردگی و پوسیدگی زودرس می شود و عمر آن به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

از مواردی که باعث افزایش طول عمر چمن مصنوعی می شودشستشوی آن در فواصل زمانی مختلف البته متناسب با نوع کارایی چمن مصنوعی است.

اگر این کار به درستی انجام نشود ذرات خاک و گل رسوب کرده بر روی برگ ها و سطح زیرین در دراز مدت سخت شده و شست و شوی آن غیر ممکن می شود.

توصیه می کنیم قبل از شست و شو ابتدا با جاروبرقی یا جاروی دستی کلیه آلاینده های فیزیکی برروی سطح را به طور کامل پاک کنید و سپس با استفاده از فشار آب و مواد شوینده و فرچه های پلاستیکی و مو بلند شستشو را انجام دهید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شستشوی چمن مصنوعی
شستشوی چمن مصنوعی

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی برای حیاط چمن مصنوعی برای حیاط در ماه های اخیر، بعضی از مدارس ایالات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *