خانه / چمن مصنوعی / زیر سازی و اجرای چمن مصنوعی فوتبال

زیر سازی و اجرای چمن مصنوعی فوتبال

زیر سازی و اجرای چمن مصنوعی فوتبال

زیر سازی و اجرای چمن مصنوعی فوتبال ، کار ساده ای به نظر می رسد ولی رعایت بعضی از نکات در اجرای این کار مخصوصا چمن مصنوعی فوتبال، سطوح خاص و برش های پیچیده لازم و ضروری می باشد.

زیر سازی و اجرای چمن مصنوعی فوتبال شامل زیر سازی بر روی سطوح نرم یا نفوذ پذیر با مواد نرم (ژئوتکس)، زیر سازی بر روی سطوح نرم یا نفوذ پذیر با مواد سخت، زیر سازی بر روی سطوح سخت و در آخر نصب چمن مصنوعی می باشد که در این مقاله به توضیح بعضی از این موارد می پردازیم.

زیر سازی چمن مصنوعی

زیر سازی یا مسطح سازی چمن مصنوعی فوتبال یکی از عوامل مهم و اصلی قبل از نصب چمن مصنوعی می باشد، این کار طول عمر چمن را بالا می برد و از هزینه های اضافی ترمیم و بازسازی چمن جلوگیری می کند.

زیر سازی چمن مصنوعی روی سطوح نفوذ پذیر مانند خاک

در این مرحله باید تمام گیاهان و علف هایی که از خاک روییده شده را با استفاده از دستگاه های مناسب حذف کنید. بعد از آن باید سطح خاک را کوبیده و هموار کنید و شن های بزرگ را از خاک جدا کنید.

زیر سازی بر روی سطوح نرم یا نفوذ پذیر با مواد سخت

در این مرحله هم مانند مرحله ی قبل باید تمام گیاهانی که از خاک بیرون آمده اند را به وسیله ی دستگاه یا کود های شیمیایی از بین ببرید، خاک را هموار کنید و دولایه شن و ماسه و خاک رس روی آن بریزید سپس این مواد را هموار کنید، یک لایه سیمان روی سطح بریزید و کاملا پخش کرده و هم سطح زمین کنید ، سعی کنید در هنگام صاف کردن شیب مناسبی به زمین دهید تا آب به سمت نقاط خروج آب حرکت کند.

زیر سازی بر روی سطوح سخت

این سطوح مانند سنگ و سیمان یکی از بهترین زیر ساز های چمن مصنوعی می باشند و برای نصب چمن مصنوعی نیازی به زیر سازی نیست، فقط در مواردی که بخواهید شیب بندی مناسب داشته باشید باید زیر سازی انجام دهید.

نصب و اجرای چمن مصنوعی

رول های چمن مصنوعی را باز میکنید و به اندازه ی زمین علامت می زنید باید دقت داشته باشید تا قبل از نچسباندن چمن ها آن را برش نزنید، بعد از قرار گیری مناسب چمن روی زمین، چمن را تا نصفه برگردانید، پشت آن را آغشته به چسب کنید سپس با آوردن فشار در مدت 15 دقیقه از چسبیدن چمن مطمئن شوید.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی برای حیاط چمن مصنوعی برای حیاط در ماه های اخیر، بعضی از مدارس ایالات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *