خانه / چمن مصنوعی / انواع چمن مصنوعی فوتبال

انواع چمن مصنوعی فوتبال

انواع چمن مصنوعی فوتبال

انواع چمن مصنوعی فوتبال شامل چمن مصنوعی فیبریلیت و مونوفیلامنت می باشد.

چمن مصنوعی فوتبال فیبریلیت

اولین تولید چمن های مصنوعی با استفاده از فیبریل شده (فیبریلیت) صاف تولید شد. این روش تولید، کاربرد های گسترده ای در زمینه ی ریسمان، طناب، بسته بندی و… درصنایع مختلف دارد. طراحی فیبریلیت به گونه ای می باشد که ساختاری رشته و منشعب دارد، این رشته ها را می توان در عرض زیادی باز کرد.

رشته های باز شده یک مربع را تشکیل می دهند، پوشش دهی این رشته ها نسبت به رشته های مونو بیشتر است به طوری که مقدار کمی از این رشته ها می تواند مساحت زیادی را پوشش دهی کند. چمن مصنوعی فوتبال فیبرلیت دارای قابلیت های زیادی هم چون: ضربه پذیری، ضد سر خوردن و… را دارا می باشد.

چمن مصنوعی فوتبال مونوفیلامنت

چمن مصنوعی فوتبال مونوفیلامنت در ابتدا به صورت صاف و هموار تولید می شد. این نوع چمن به زودی حالت خود را از دست میداد و در مقابل فشار دوام چندانی نداشت. با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های تزریق (اکستروژن)، تولید انواع چمن مصنوعی فوتبال مونوفیلامنت با اشکال مختلف آغاز شد.

در تغییرات اولیه مونوفیلامنت ابتدا چند بخش از آن را مانند ستون فقرات، ضخیم ترو محکم تر تولید کردند تا در برابر فشار، حالت خود را از دست ندهد و با داشتن خاصیت ارتجاعی و فنری بتواند به حالت اولیه خود بازگردد. بعد از آن اشکال مختلفی مانند: W ،V ،C ،S ،X ،Y ،D ، M، O، لوزی، امگا، بیضی و ترکیبی از این اشکال را به وجود آوردند.

انتخاب یک چمن مصنوعی مناسب نیاز به مشورت با متخصصان این کار دارد، برای مثال ممکن است شما گران ترین چمن مصنوعی را تهیه کنید ولی مناسب کار و زمینه فعالیت شما نباشد. معمولا چمن های مصنوعی فوتبال و چمن مصنوعی فوتسال باهم تفاوتی ندارد، تفاوت این دو در زیر ساز های آن می تواند باشد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی برای حیاط چمن مصنوعی برای حیاط در ماه های اخیر، بعضی از مدارس ایالات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *